Toimipisteet ja henkilöstö

Palveluksessanne

Toimipisteemme

Oulu

Käynti- ja postiosoite:
Kirkkokatu 14, 3 krs
90100 OULU

Katso kartalta

Nivala

Käyntiosoite:
Pajatie 5, 3 krs
85500 Nivala

Katso kartalta

Rovaniemi

Käyntiosoite:
Rovakatu 17, 3 krs
96100 Rovaniemi

Yhteydenotto:
Jari Kunnari
+358 40 558 3663

Katso kartalta

Myynti ja markkinointi

Aleksanteri Pyrrö

Myyntipäällikkö, yksikön vetäjä, pk- ja suuryritykset
+358 40 823 2478
aleksanteri.pyrro@netplaza.fi

Leo Siira

Yritysmyynti, pk-yritykset
+358 45 7872 7779
leo.siira@netplaza.fi

Juha Kärsämä

Juha Kärsämä

Yritysmyynti, pk-yritykset sekä taloyhtiöt
+358 50 477 0260
juha.karsama@netplaza.fi

Jaakko Hanhimäki

Palvelupäällikkö, pk-yritykset
+358 50 337 9779
jaakko.hanhimaki@netplaza.fi

Jukka Kontula

Myyntipäällikkö, yksikön vetäjä, julkishallinto
+358 40 592 4564
jukka.kontula@netplaza.fi

Mari Maunu

Markkinoinnin asiantuntija
mari.maunu@netplaza.fi

Yritysten tietoverkkoratkaisut

Antti Alasalmi

Liiketoimintayksikön johtaja
antti.alasalmi@netplaza.fi

Panu Korva

Tuotantopäällikkö
panu.korva@netplaza.fi

Heikki Kortti

Kehityspäällikkö
heikki.kortti@netplaza.fi

Kimmo Voutilainen

Verkkoasiantuntija, tiiminvetäjä
kimmo.voutilainen@netplaza.fi

Kirsi Yliruokanen

Kirsi Yliruokanen

Toimituskoordinaattori
kirsi.yliruokanen@netplaza.fi

Miro Ketola

Verkkoasiantuntija
tuki@netplaza.fi

Janne Hurskainen

Tietoliikenneteknikko
tuki@netplaza.fi

Markku Arvola

Markku Arvola

Tietoliikenneteknikko
tuki@netplaza.fi

Jarkko Ranta

Kokenut verkkoasiantuntija
jarkko.ranta@netplaza.fi

Jukka Yliruokanen

Kokenut verkkoasiantuntija
jukka.yliruokanen@netplaza.fi

Matti Honkala

Verkkoasiantuntija
matti.honkala@netplaza.fi

Kari Marttanen

Järjestelmäasiantuntija
kari.marttanen@netplaza.fi

Antti Kärki

Asiakaspalvelu, yrityspalvelut
tuki@netplaza.fi

Alueelliset kuituverkkoratkaisut

Jarno Laitinen

Liiketoimintayksikön johtaja
+358 40517 0121
jarno.laitinen@cinia.fi

Hanne Nivala

Päällikkö, Verkon toteutus & Liiketoiminnan ja prosessin kehitys
hanne.nivala@netplaza.fi

Maija Helander

Päällikkö, Verkon operointi
maija.helander@netplaza.fi

Jukka-Pekka Laulajainen

Päällikkö, Tekniikka- ja järjestelmäkehitys
jukka-pekka.laulajainen@netplaza.fi

Jukka-Pekka Kivioja

Liiketoimintapäällikkö
jukka-pekka.kivioja@netplaza.fi

Jari Kleemola

Liiketoimintapäällikkö
jari.kleemola@netplaza.fi

Tapani Suokas

Liiketoimintapäällikkö
tapani.suokas@cinia.fi

Samuli Mäenpää

Tuotantopäällikkö
samuli.maenpaa@netplaza.fi

Ari Kolehmainen

Projektipäällikkö
ari.kolehmainen@netplaza.fi

Juha Juola

Projektipäällikkö
juha.juola@cinia.fi

Joni Kovalainen

Projektipäällikkö
joni.kovalainen@cinia.fi

Jouni Vaara

Verkkosuunnittelija
jouni.vaara@netplaza.fi

Juha Tervonen

Verkkosuunnittelija
juha.tervonen@netplaza.fi

Ari-Pekka Visuri

Verkkoasiantuntija
ari-pekka.visuri@netplaza.fi

Toni Tuohimaa

Ohjelmistosuunnittelija
toni.tuohimaa@netplaza.fi

Leena Siitoin-Alaraappana

Järjestelmäasiantuntija
leena.siitoin-alaraappana@netplaza.fi

Pinja Vaskivuo

Järjestelmäasiantuntija
pinja.vaskivuo@cinia.fi

Jaana Säkkinen

Laskutuskoordinaattori
jaana.sakkinen@netplaza.fi

Tuija Stenius

Tuija Stenius

Projektikoordinaattori
tuija.stenius@netplaza.fi

Heikki Kumpula

Kuituverkkomyyjä
heikki.kumpula@netplaza.fi

Pirjo Isorinne

Markkinointi- ja myyntiassistentti
pirjo.isorinne@netplaza.fi

Paavo Orajärvi

Asiakaspalvelutiimin vetäjä, kuituverkkokoordinaattori
tuki@netplaza.fi

Jonne Korpela

Kuituverkkokoordinaattori, asiakaspalvelu
tuki@netplaza.fi

Markku Luusua

Asiakaspalvelu, kuituverkot
tuki@netplaza.fi

Aleksi Ojala

Asiakaspalvelu, kuituverkot
tuki@netplaza.fi

Hallinto

Tommi Linna

Toimitusjohtaja
tommi.linna@netplaza.fi

Saana Louhikoski

Taloushallinnon assistentti
saana.louhikoski@netplaza.fi

Jenni Tuovinen

Controller (äitiyslomalla)

Oona Rantala

Johdon assistentti (äitiyslomalla)