Toimipisteet ja henkilöstö

Palveluksessanne

Toimipisteemme

Oulu

Käynti- ja postiosoite:
Kirkkokatu 14, 3 krs
90100 OULU

Katso kartalta

Nivala

Käyntiosoite:
Pajatie 5, 3 krs
85500 Nivala

Katso kartalta

Rovaniemi

Käyntiosoite:
Rovakatu 17, 3 krs
96100 Rovaniemi

Yhteydenotto:
Jari Kunnari
+358 40 558 3663

Katso kartalta

Myynti

Jukka Kontula

Avainasiakaspäällikkö
+358 40 592 4564
jukka.kontula@netplaza.fi

Aleksanteri Pyrrö

Yritysmyynti
+358 40 823 2478
aleksanteri.pyrro@netplaza.fi

Leo Siira

Yritysmyynti
+358 45 7872 7779
leo.siira@netplaza.fi

Jukka-Pekka Kivioja

Tuotepäällikkö, valokuituverkot
+358 40 551 0697
jukka-pekka.kivioja@netplaza.fi

Palvelutuotanto ja asiakaspalvelu

Panu Korva

Tuotantojohtaja
panu.korva@netplaza.fi

Kimmo Voutilainen

Verkkoasiantuntija
kimmo.voutilainen@netplaza.fi

Ari-Pekka Visuri

Verkkoasiantuntija
ari-pekka.visuri@netplaza.fi

Matti Honkala

Verkkoasiantuntija
matti.honkala@netplaza.fi

Riitta Honkanen

Toimituskoordinaattori
riitta.honkanen@netplaza.fi

Jaakko Hanhimäki

Asiakaspalvelutiiminvetäjä, myynnin tuki
+358 50 337 9779
tuki@netplaza.fi

Paavo Orajärvi

Kuituverkkokoordinaattori, asiakaspalvelu
tuki@netplaza.fi

Jonne Korpela

Kuituverkkokoordinaattori, asiakaspalvelu
tuki@netplaza.fi

Aleksi Ojala

Asiakaspalvelu, kuituverkot
tuki@netplaza.fi

Markku Luusua

Asiakaspalvelu, kuituverkot
tuki@netplaza.fi

Antti Kärki

Asiakaspalvelu, kuituverkot
tuki@netplaza.fi

Esa Honkonen

Asennus ja korjaus
tuki@netplaza.fi

Miro Ketola

Verkkoasiantuntija
tuki@netplaza.fi

Janne Hurskainen

Tietoliikenneteknikko
tuki@netplaza.fi

Tekniikka

Antti Alasalmi

Tekninen johtaja
antti.alasalmi@netplaza.fi

Heikki Kortti

Tietoturvapäällikkö
heikki.kortti@netplaza.fi

Jukka-Pekka Laulajainen

Kehitysjohtaja
jukka-pekka.laulajainen@netplaza.fi

Jarkko Ranta

Kokenut verkkoasiantuntija
jarkko.ranta@netplaza.fi

Jukka Yliruokanen

Kokenut verkkoasiantuntija
jukka.yliruokanen@netplaza.fi

Toni Tuohimaa

Ohjelmistosuunnittelija
toni.tuohimaa@netplaza.fi

Kari Marttanen

Järjestelmäasiantuntija
kari.marttanen@netplaza.fi

Leena Siitoin-Alaraappana

Järjestelmäasiantuntija
leena.siitoin-alaraappana@netplaza.fi

Kuituverkkoprojektit

Hanne Nivala

Liiketoiminnan kehitysjohtaja
hanne.nivala@netplaza.fi

Jouni Vaara

pääsuunnittelija, valokuituverkot
jouni.vaara@netplaza.fi

Jari Kleemola

Kehityspäällikkö
jari.kleemola@netplaza.fi

Juha Tervonen

Verkkosuunnittelija
juha.tervonen@netplaza.fi

Ari Kolehmainen

Projektipäällikkö
ari.kolehmainen@netplaza.fi

Samuli Mäenpää

Kehityspäällikkö
samuli.maenpaa@netplaza.fi

Heikki Kumpula

Kuituverkkomyyjä
heikki.kumpula@netplaza.fi

Hallinto

Tommi Linna

Toimitusjohtaja
+358 44 557 7555
tommi.linna@netplaza.fi

Maija Helander

Talous- ja hallintopäällikkö
maija.helander@netplaza.fi

Jenni Tuovinen

Controller
jenni.tuovinen@netplaza.fi

Jaana Säkkinen

Laskutuskoordinaattori
jaana.sakkinen@netplaza.fi

Saana Louhikoski

Taloushallinnon assistentti
saana.louhikoski@netplaza.fi

Viestintä ja markkinointi

Minna Jaakkola

Viestintä- ja muutospäällikkö
minna.jaakkola@netplaza.fi

Mari Maunu

Markkinoinnin asiantuntija
mari.maunu@netplaza.fi

Oona Rantala

Johdon assistentti
oona.rantala@netplaza.fi